تبلیغات
دانشكده صنعت هواپیمایی و فرودگاهی كشوری - داستان ایرباس

امروزه شركت ایرباس بعنوان یكی از دوشركت عمده و برجسته در تولید هواپیما شناخته می شود . این شركت دارای 53000 كارمند می با شد ؛ كه گستره وسیع و جامعی از هواپیماهای تجاری را كه از نظـر بهره وری؛ ایمنی ؛اقتصادی بودن و نوآوری مشهور می باشند را تولید می كنند .

شركت ایرباس در سالهای اخیر بطور مرتب هواپیماهای بیشتری را نسبت به رقیبش به مشتریها تحویل داده است ؛ بطوریكه توانسته  حداقل نیمی از درخواستهای بازار را به طرف خود جلب كند . این شركت همچنین رویای تسخیر جهان را با هواپیمای A-380 ( بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان كه تاكنون ساخته شده است و مجموعه ای از استانداردهای جدید را برای صنعت هواپیمایی به ارمغان آورده است ) در سر دارد.اما جالب است بدانیم كه قریب به 40 سال پیش تعداد زیادی بر این عقیده بودند كه ایرباس هرگز موفق نخواهد شد زیرا كه رقیب آن بر آسمانها سلطه داشت ؛ و آنقدر قدرتمند بود كه هر كوششی برای رقابت با آن توسط هواپیمایی كه توسط كنسرسیومی از كشورهای اروپایی ساخته شده بود شكست خورده به نظر می رسید .از این گذشته تصور اینكه یك هواپیمای جت پهن پیكر كه توانایی حمل 250 الی 300 مسافر را داشته و بتواند پرواز ایمن و مطمئنی را تنها با دو موتور بانجام برساند بعید به نظر می رسید . اما این افراد بدبین ؛ مردان و زنانی را كه شركت ایرباس را تاسیس كرده بودند نمی دیدند ؛ آنها اشتیاق و علاقه این مردان وزنان را كوچك می شمردند و در مورد تعهد ایشان قضاوت درستی نداشتند .بنابراین  نظریه آنها شكست خورد .

A-300 نخستین هواپیمای جت پهن پیكر دو موتوره جهان گردید كه در سال 1974 برای سرویس دهی به مسافران در خط پرواز قرار گرفت . طراحی این هواپیما با ساخته شدن هواپیمای A-310 در ابتدای سال 1980 ؛ سپس با ساخت A-320   دراواخر این دهه كه یكی ازموفقترین هواپیماهای تجاری تاریخ می باشد ادامه پیدا كرد . در دهه 1990 شركت هواپیمایی ایرباس سری هواپیماهای دور برد خود یعنی A-330 و A-340  را به جهانیان عرضه كرد .در آوریل سال 2005 ؛ A-380 با اولین پرواز خود تحسین جهانیان را برانگیخت. شركت ایرباس همچنین طرحـی برای ساخـت هواپیماهای دوربرد ودو موتوره جــدیــدی به نـــــام

 A-350(XWB=EXTRA LARGE BODY ) دارد كه در سال 2013 وارد خط تولید شده و  به جهانیان عرضه خواهد شد .همچنین گسترش و توسعه اولین هواپیمای ترابری نظامی A-400M كه بزودی در راه است از دیگر برنامه های ایر باس می باشد .

هم اكنون ایرباس یك شركت جهانی است كه بعنوان رهبر و موسس استانداردهای جدید در كیفیت محصولات و نیروی كار و مثالی از مشاركت و همكاری كشورهای اروپایی درتوانایی كسب بهترین چیزها می باشد .  

 ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام این مطلب را به سروقت بفرست
نوشته شده توسط مهران مرندی در دوشنبه 13 مهر 1388 و ساعت 06:08 ق.ظ [+] | نظرات ()
»» HackeD By OmiDeR»» دعوت به همکار»» دعوت به همکار»» تصمیم دولت اسپانیا به توقف پرداختهای كلان به كنترلر های این كشور»» كاریكاتور»» كاریكاتور»» بدون شرح»» بدون شرح»» سند4444»» سند4444»» آموزش برنامه نویسی»» آموزش برنامه نویسی»» یا سیدالشهدا»» یا سیدالشهدا»» تصاویری از حادثه دیروز خطوط هوایی AA

نظر شما راجع به قالب جدید و آدرس جدید وبلاگ چیست •